Programlar
Proficiency

Proficiency

Proficiency üniversiteler tarafından düzenlenen hazırlık atlama sınavıdır. Proficiency sınavı üniversiteden üniversiteye değişmektedir. Üniversiteyi kazanan adaylar Proficiency formatında yapılan düzey belirleme sınav sonuçlarına göre gruplara yerleştirilir ve hangi seviyede İngilizce bilgisine sahipse o seviyeden üniversite öğrenim hayatına başlar.

Sınav her üniversite için farklı olsa da temel olarak gramer, kelime, okuma, yazma ve dinleme bölümlerinden oluşur. Bazı üniversiteler konuşma becerisini ölçme amaçlı speaking bölümü eklerken, bazı üniversiteler dinleme bölümünü sınavdan çıkarmışlardır.

Amerikan Kültür Dil Okulları Şişli Şubesi olarak katılımcılarımızı Proficiency sınavına uzman kadrosuyla hazırlıyoruz. Programlarımızı her üniversitenin farklı tip sınavı olduğunun bilinciyle hazırlıyor, her üniversitenin sınavı için ayrı sınıf grupları oluşturuyoruz. Derslerde temel kaynak olarak ilgili üniversitenin eski sınavlarını kullanmaktayız. Bu da katılımcılarımızın gireceği sınavın tekniğine tam anlamıyla hakim olmalarını sağlamaktadır.

Eğitimler,birebir ya da aynı üniversiteden öğrenci gruplarına eksik olduğu bölümlere göre verilmektedir.

Eğitmenlerimiz düzenli ödevler vererek öğrenilenleri pekiştirirken bunların kontrolü ve yapılan sınavlarla öğrenci gelişimini düzenli olarak takip etmektedir. Eğitmenlerimiz, katılımcılarımızın sadece öğretmenleri değil aynı zamanda koçları ve danışmanlarıdır.

Amerikan Kültür Dil Okulları Şişli Şubesi olaral proficiency başarı oranımız %95’tir.

Erkan Erguner